מה עושים עם רעיון?

באיזו נקודה בחיינו אנשים מהרהרים וחושבים כל הזמן איך לשפר לשכלל ואפילו להמציא משהו. קורה שבן אדם פתאום עולה במוחו רעיון והוא צועק " יש לי רעיון לסטארט אפ!". גם במציאות, במקרים רבים, צץ אותו ניצוץ בדמות רעיון מבריק, אבל הדרך לסטארט אפ עוד ארוכה וכוללת שלבים דוגמת חיפוש משקיע לעסק, רישום פטנט, סוגיות משפטיות שונות ועוד ועוד.

לשאלה: מה עושים עם רעיון?, אנחנו נתייחס במאמר זה לרעיון לסטארט אפ או כל מיזם מקורי. בשלב הראשון, אל תתלהבו. ההמלצה הבולטת של יזמים רבים שכבר הצליחו לממש חלום או רעיון לחשוב על הרעיון מספר ימים ולא לנסות לעשות דבר. אם גם לאחר מספר ימים עצם המחשבה מכניסה לכם מוטיבציה ואדרנלין, אפשר להמשיך הלאה. ועדיין לשאול את עצמנו מה עושים עם רעיון? השלב הבא הוא לשתף אנשים שסומכים עליהם ברעיון. בהסתמך על תגובות האנשים הקרובים ניתן להבין עד כמה גבוה הפוטנציאל של אותו רעיון, לפעמים זוכים גם לתובנות שמסייעות למקד את הרעיון כדי שניתן יהיה להתחיל בשלבי הקמת הסטארט אפ.

החששות והשאלות העולות בשלב הרעיון לסטארט אפ

לשאלה מה עושים עם רעיון כשכבר נמלכנו בדעתנו, מצטרפות שאלות נוספות. על מנת לשמור את הרעיון בידנו ולא להסתכן מפני גניבת דעת, עובדים מהבית או לא? לבד או עם צוות פיתוח? האם העבודה עליו, בשלב הראשוני שבו הוא עדיין נמצא, תיעשה מהבית או במקום אחר? האם ניתן לבצע את הפיתוח ההתחלתי לבד או שכבר צריך לגבש צוות שלם? מה התקציב הנדרש לפיתוחו של הסטארט אפ? 

 

כיום לא קל לגייס השקעות בסטארט אפ שנמצא בחיתוליו. בדרך כלל יושקע בו הון עצמי, או כספים שיגויסו מקרובי משפחה – אבל מאחר שרמת הסיכון גבוהה מאוד הרי שגם כך ההמלצה לצמצם את ההוצאות למינימום ההכרחי.

לאחר שקיבלתם החלטה להמשיך עם הרעיון, ועניתם לעצמכם על שאלות המפתח להמשך פיתוח הרעיון, מגיע השלב שבו למעשה קם הסטארט אפ וכשמתחילה העבודה האמתית. הצעד הראשון שכדאי לבצע אותו הוא כתיבת תכנית עסקית מסודרת. תכנית שכזו בוחנת את ההיתכנות הכלכלית של המיזם ואת ההיתכנות הטכנולוגית. התוכנית העסקית, כשהיא כתובה נכון, עוזרת לבעל הרעיון להבין טוב יותר לאן מועדות פניו, מיהם מתחריו, איפה נמצא קהל היעד העיקרי ועל מה חשוב לתת את הדעת בכל שלב ושלב של הפיתוח. הוא גם יוכל לדעת אילו אנשי מקצוע הוא צריך לצרף לסטארט אפ ובשלב זה בדרך כלל כבר יזדקק להון נוסף. ישנם לא מעט גופים המעניקים מימון לעסקים מתחילים, ובפרט הבנקים וקרנות הון הסיכון. גם משקיעים אנג’לים יכולים להוות עזר כנגדו לבעל הסטארט אפ, כשמומלץ לבחור שותפים לדרך שמספקים תמיכה אמתית.

 

פניה לחברה מקצועית עוד בשלב הרעיון

בהרבה מקרים בעל הרעיון לא יודע או שאין לו את הכלים והידע לבנות תכנית עסקית שתקדם את הרעיון ותעזור לו ליישם אותו הלכה למעשה. לכן לשאלה מה עושים עם רעיון? התשובה היא לשכור שירותים של צוות או חברה המתמחה בייעוץ עסקי ויזמות. איתה תוכלו לפתח את הרעיון, לבנות תכנית עסקית ולהעזר בה לאורך כל התהליך.

pic

לסיכום,

חברת טרגו יזמות וייעוץ עסקי, נותנת מענה לשאלה מה עושים עם רעיון למיזם או סטארט אפ. החברה תיקח אתכם מרגע העלאת הרעיון תחבר אותו לשוק היעד בהתאם, תבנה לכם תכנית עסקית מקצועית ואפקטיבית כולל שלבי ביצוע. כאשר בכל שלב חברת טרגו תתלווה ליזם ותבנה לו תכנית עסקית שתקל עליו לבנות צוות מנוסה ומזוהה עם הרעיון על מנת לגייס מימון ולהפוך את הרעיון לממשי.