לאנשים רבים יש רעיונות מעולים לאפליקציות אך למרביתם יש מחסום בו אין להם מספיק ידע וכסף בתחום, והחשש לאבד סכומי כסף גדולים מונח על הכף. שוק האפליקציות גדל באופן מסחרר בעשור וחצי האחרון, ומניב המון כסף ליוצרי ומתכנתי אפליקציה. אנשים רבים צופים בהצלחה זו מן הצד, ומעוניינים לקפוץ פנימה בכדי לקחת את חלקם. הבעיה מתחילה כאשר העלויות מתחילות לגדול. אם בתחילה מספיק עובד חרוץ אחד עם לפטופ, בכדי ליצור מוצר שלם ואיכותי יש צורך בצוות עובדים ומקום עבודה, וכל אלו עולים כסף רב, שרבים לא יכולים להרשות לעצמם. עם זאת, קיימות היום דרכים לדאוג לכך שהעסק ינוהל באופן האפקטיבי ביותר כבר מהתחלה, וכך לחסוך כסף רב. מאמר זה יגע בנושא של ייעוץ עסקי עבור בניית אפליקציה.

מה עושים כשאין מספיק כסף לבניית אפליקציה?

שוק האפליקציות הוא כמעט אינסופי. בשביל לבנות אפליקציה בסיסית אין צורך בידע נרחב. אולם כאשר אנו רוצים שהאפליקציה שלנו תהיה איכותית ומצליחה יש צורך בהשקעה גדולה בחשיבה יצירתית, ייעול דרכי עבודה, ובראש ובראשונה הצבת מטרה מדויקת. כל אלו יאפשרו לבדל את האפליקציה ממתחרותיה ולמצב אותה כטובה בתחומה.

הפתרון הנכון ביותר הוא ייעוץ ובדיקת הרעיון של האפליקציה החדשה שתוכל להשיג צמיחה מהירה, וגדילה ברווחיות של האפליקציה, וזאת בהוצאת מינימום עלויות. באופן יותר מפורט הייעוץ עובד בשני מישורים מקבילים: הראשון שבהם הוא זיהוי אפשרויות עסקיות חדשות עבור העסק, וזאת בדמות כניסה לשווקים חדשים, ושימוש בטכנולוגיות חדשות. המישור השני נוגע להתייעלות העבודה השוטפת של העסק, והורדת עלויות התפעול למינימום.

חברת TARGO מתמחה במתן שירותי ייעוץ החל משלב הרעיון ועד לסטארט אפ תוך ליווי וסיוע מקצועי. גם במקרים שאין לכם מספיק כסף לבניית האפליקציה אנו נוכל לכוון אתכם ולספק לכם הודות למקורות הרבים שיש ברשותנו כיצד הכי נכון לפתח את הרעיון שלכם עם סיכון מינימלי לטעויות ובזבוז כספים מיותרים.

ייעוץ לצורך בניית אפליקציה חדשה

ייעוץ עסקי לאפליקציה יכלול שלושה שלבים מרכזיים, בדרך להצלחה:

  1. בדיקת עיקרי תפקיד האפליקציה – כלומר, מה בפועל האפליקציה עושה. בתוך שלב זה ייבדקו לרוב אפשרויות חדירה לשווקים חדשים, ובאופן יותר ספיציפי, בדיקת היתכנות להתאמת והחדרת האפליקציה לשווקים יותר נישתיים בהם יש צורך מוגדר וספציפי, אך ללא מענה מספק.
  2. השלב השני מתמקד בזיהוי אותם שווקים חדשים, והאפשרויות השונות להתאמת האפליקציה ושירותיה לאותם שווקים, בין היתר על ידי הטמעת שימוש בטכנולוגיות חדשות. תהליך זה כמובן מתבצע באמצעות תכנית עסקית מקצועית ומפורטת.
  3. השלב השלישי הוא שלב היישום. בתום השגת האישורים ממנהלי החברה לשינוי הכיוון, החברה המייעצת תתחיל בהטמעת השינויים תוך כדי שימוש במינימום משאבים ועלויות. לאורך כל תהליך היישום וההטעמה יוצגו דוחות שישקפו את הצלחת התהליך ביחס להשקעה.

צמצום הפער בין הרצון למציאות

בעת בניית אפליקציה חדשה, לבוני האפליקציה יש חזון מוגדר: מה האפליקציה תעשה, למי היא תפנה, כיצד היא תעבוד וכו'. ברוב המקרים, המציאות לא מסתדרת בדיוק למול חזון זה. ייעוץ מאפשר הסתכלות חיצונית על האפליקציה בצורה שבה הרווחיות העסקית היא במוקד, וזאת ללא חיבור רגשי. קיימים מספר אתגרים משמעותיים כיום לבניית אפליקציה חדשה, כאשר הייעוץ בא לתת להם מענה.

  1. בידול ומיצוב – כל אחד בטוח שהאפליקציה שלו היא הטובה ביותר, המיוחדת ביותר, והמגניבה ביותר. אולם בכדי להגיע למצב זה יש צורך להשקיע בבידול ומיצוב האפליקציה בשוק הרחב. מה מייחד אותה, מה היא עושה מיוחד, מדוע להשתמש בה ולא במתחרותיה ועוד.
  2. שיפור הביצועים – אלו פעולות האפליקציה יכולה לעשות בצורה טובה יותר. כאשר משתמש לא מחויב מסתכל על האפליקציה הוא יכול להעריך מה צריך להתבצע בצורה יותר טובה.
  3. הפחתת עלויות – תמיד יש דרך לייעל עסק, בדמות הפניית משאבים, ושליטה יותר נכונה בתזרים כספים. קיזוז העלויות יכולות להתגלגל ללקוח להצגת מחיר יותר תחרותי, או למקומות של פיתוח ושיפור השירות.
  4. עיצוב מחדש – הכוונה לא בהכרח עיצוב אסתטי, אלא הכוונה לעיצוב דרכי פעולה הפנים עסקיים. תמיד יש תהליכים המתבצעים בחוסר יעילות בעסק שניתן לקצר בהם זמנים, וישירות מכך קיצור עלויות.
  5. פילוח והסקת תובנות מדויקות – תמיד יש צורך לפלח את השוק, לחפש שווקים חדשים שניתן לחדור אליהם ולצמוח מהם, וזאת תוך כדי מבט מתמיד על דוחות כספיים, ומדדי שביעות רצון.

לסיכום,

חברת TARGO הינה חברה המתמחה במתן ייעוץ וליווי לסטארט אפים, ולחברות בוגרות. החברה מנתחת אספקטים רבים בתוך החברה, כך שזו תצליח לצמוח ולהתפתח תוך כדי השקעת מינימום עלויות בתהליך. לחברה ניסיון של מעל עשור, ולקוחותיה רבים ומגוונים. אם גם אתם מעוניינים בייעוץ מקצועי ואדיב, שילווה את החברה שלכם מהתחלה והעד הגעה למטרה המיועדת פנו כבר היום אלינו.

לפתח את הרעיון שלך לשלב הבא

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות