חסמי כניסה לשוק הם בעצם הקריטריונים ההתחלתיים הנדרשים לעסק מסוים על מנת להיכנס ולשווק בענף מסוים. ישנם כיום בישראל לא מעט ענפים, חלקם מצליחים יותר וחלקם מצליחים פחות, אך על מנת לשווק בחלק מהענפים תצטרכו לעמוד בקריטריונים מסוים שיסווגו אתכם על פי היכולת שלכם לעמוד בתחרות ובדרישות של הענף.

מהי החשיבות של חסמי כניסה לשוק?

כיום לא מעט חברות מנסות את מזלם על מנת להיכנס ולשווק בענפים שונים, כאשר הרצון הוא כמובן לצבור כמה שיותר כוח. אך לא כל חברה יכולה להתחיל לשווק בכל ענף, וקיימים חסמי כניסה לשוק אשר מטרתם היא כמובן לאפשר אך ורק לחברות האיכותיות להיכנס לשוק. כך ימנע מצב שבו חברות יפתו לקוחות שיגיעו אליהם, אך בפועל יתגלה כי הן אינן מסוגלות לשווק לאותם לקוחות את המוצרים עליהם הם התחייבו. תוכנית עסקית תסייע לכם ללמוד בדיוק אילו חסמי כניסה לשוק קיימים, וכמובן איך תוכלו להתגבר עליהם על מנת לעמוד בכל הקריטריונים ולשווק את המוצרים שלכם בהתאם לכל הדרישות והתנאים המקדימים.

אילו חסמי כניסה לשוק קיימים נכון להיום?

  • חסם כניסה קל – האופציה הראשונה היא כמובן חסם כניסה קל, אותו תוכלו למצוא כמעט במרבית השווקים נכון להיום. מדובר על חסם כניסה שקל מאוד לעמוד בו, והוא מאפשר למרבית העסקים לעמוד בכל הקריטריונים שלו.
  • חסם כניסה בינוני – כאשר תבצעו מחקר שוק ככל הנראה תגלו כי קיים גם חסם כניסה בינוני, הוא אומנם לא כל כך מסובך – אך ישנם עסקים שיכולים שלא לעמוד בו. הוא נועד בעיקר על מנת למנוע כניסה של עסקים חדשים שאינם בנויים מספיק טוב. לדוגמה תחום ה fintech. מרבית פעילות הפיננסית בארץ וגם בארה"ב מפוקחת על ידי רשויות רלוונטיות כמו הרשות לניירות ערך וכו'.
  • חסם כניסה קשה – אולי מדובר בחסם הכניסה הקשה ביותר, הוא נמצא בשווקים בהם השלכות של התנהלות לא נאותה מצד העסק יכולה לגרום לנזק משמעותי. לדוגמה תחום התרופות והמכשור הרפואי בו היזמים חייבים לגבש תוכנית רגולטורית ברורה ותקצב אותה בהתאם.

 

החשיבות של תוכנית עסקית לחסמי כניסה לשוק

חסמי כניסה לשוק נועדו על מנת למנוע מצב שבו עסקים ינסו לספק מוצר/שירות אותו הם לא מסוגלים לספק בפועל. אך כאשר אתם בונים תוכנית עסקית מסודרת אתם בעצם מבינים היכן בדיוק אתם נמצאים, ומתי תוכלו בצורה כמעט וודאית להתחרות מול חברות הגדולות גם כאשר קיים חסם כניסה קשה או חסם כניסה בינוני. בעזרת תוכנית עסקית אתם לא תמצאו את עצמכם מבזבזים זמן יקר על תקוות שווא, ותדעו בדיוק איך אתם צריכים לפעול על מנת לקצור את הפירות בסופו של יום.

סגירת תפריט