יזמות הפכה למגמה בימינו. מה שרבים לא מצליחים להבין הוא שהקמת מיזם היא התחייבות מתמשכת לעבודה קשה ולהתמדה. בניית סטארט אפ מורכבת משלושה שלבים עיקריים: תכנון, השקה וצמחיה. לכל שלב יש את הגישה משלו שאינה מופע של איש אחד, אלא זקוקה לצוות.

לפניכם סיפור אישי של יזם שמשתף בסיפור שלו, על כך שב 3 השנים האחרונות הוא ניסה להרים סטארט אפ כמה וכמה פעמים ובכל פעם למד משהו חדש.

לא הייתי קורא לעצמי יזם סדרתי, אבל הייתי רוצה לחשוב שבמשך 3 שנים למדתי הרבה מאוד לקחים יקרי ערך שיכולים לבוא רק מהניסיון. היופי ביזמות הוא שככל שאתה מעורב יותר, אתה פוגש יותר אנשים ולומד יותר. לא רק זה, אלא שאתה יכול גם לפגוש אנשים מדהימים ולהרחיב את רשת הקשרים שלך.

במסע היזמות עוברים המון חוויות. לא הכול יהיה טוב, אבל בהחלט יש מה ללמוד. מניסיוני, יש כמה עצות שבאתי ללמוד על השקת סטארט-אפ. הדבר הראשון שכדאי שיהיה לך הוא רעיון מוצק והבנה עמוקה של החזון שיש לך אליו. " להלן כמה אלמנטים בעלי חשיבות רבה להצלחתכם כיזמים:

1. צוות

אחרי שחידדתם רעיון שלדעתכם יכול להפוך לעסק, הגיע הזמן למצוא צוות שיעזור לכם להפוך אותו למציאות. אתה יכול למצוא שותפים או לפנות למיקור חוץ. ספציפית בתחום הסטארט אפים, פיתוח inhouse לרוב יהיה עדיף על מיקור חוץ.

2. תכנן

לתכנן, לתכנן, לתכנן אם אתה לא מצליח לתכנן, אתה מתכנן להיכשל. אני לא יכול להדגיש כמה חשוב לתכנן. כל מה שתשים בתוכנית העסקית יעבור דרך ארוכה. על זה יתבססו ההחלטות שלך. מסיבה זו, עליכם לוודא שיש לכם תוכנית עסקית מובנית עם משימה וחזון ברורים לסטארט-אפ.

3. דע את השוק שלך

זו הייתה למעשה הסיבה העיקרית שהראיון הראשון שלי לא עלה טוב. טעיתי שלא עשיתי מחקר שוק יסודי. זה לא משהו שניסיתי להסתיר, אבל זה היה המניע העיקרי עבור המשקיע להטיל ספק בהבנת השוק. לאחר הראיון ערכתי מחקר מעמיק יותר. מצאתי למעשה ששוק הוא רווי מתחרים והיתרון שלנו אינו בר קיימא.

4. קבל משוב

אנשים לא יגנבו לך את הרעיון! למעשה, לרוב האנשים לא אכפת מהרעיון שלך. זה רק אתה והצוות שלך, ותפקידך להפוך את הרעיון הזה לבעל ערך. אתה עשוי לחשוב שזה לא עניין גדול, אבל זה למעשה אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לעזור לעצמך לבנות מוצר או שירות טובים יותר. משוב של אנשים הוא מה שאתה באמת צריך כדי לבנות משהו שאנשים אוהבים וישתמשו בו.

5. שמור על ההתלהבות

אתה יזם, אתה נלהב, נרגש וכו '. אבל האם אתה יכול לשמר את ההתלהבות? סטארט-אפים מלאים בעליות וירידות, וכל המסע הוא רכבת הרים של רגשות. זה לא אגדה שבה אתה מקבל את כל מה שאתה מייחל לו. הכל קשור למסירות, להתמדה, ואמונה בעצמך ובצוות שלך. עליכם לשמור על מוטיבציה ולהיות מסוגלים להוביל צוות שמוכן לעבוד קשה בכדי להפוך את הסטארטאפ להצלחה.

יזמות אינה קלה והיא לעולם לא תהיה. אם אתה מוכן להשקיע בזה את הלב ולעשות כמיטב יכולתך כדי להגיע להצלחה, אז היה סמוך ובטוח שתגיע יום אחד. אני מאמין שעבודה קשה משתלמת, וזה מה שמניע אותי כל יום לעבוד קשה יותר ויותר עד שאוכל להתעורר בבוקר בידיעה שהצלחתי.  בהצלחה!

סגירת תפריט