הקמת סטארט אפ שהמוצר שלו מבוסס על טכנולוגיה מורכבת והבאה של חברה לשלב המכירות זוהי משימה לא פשוטה. בשלבים מוקדמים של חיי הסטארט אפ הנושא הקריטי ביותר הוא הגדרת הMVP. כיוון שמדובר בתהליך פיתוח ארוך יחסית, רצוי לצמצם את ה time to market למינימום.

בכדי לעזור לכם עם תהליך הקמת סטארט אפ, החלטנו לפרט בפניכם מספר היבטים קריטיים שיוכלו לסייע לכם בקידום של הפרויקט והפיכתו למוצלח בטווח הארוך.

מחקר

מחקר וניתוח שוק יעזרו לכם למקסם את הproduct market fit . ברגע שיהיה לכם POC או אף MVP תוכלו לעבור לשלב של אינטראקציה עם הלקוחות הפוטנציאליים צורך קבלת משוב ושיפור המוצר.

הכנת תוכנית עסקית לסטארט אפ

אם בכוונתכם להוציא אל הפועל סטארט אפ שדורש השקעה משמעותית, אז תצטרכו למצוא ולשכנע משקיעים לשים את הכסף שלהם בפרויקט. לשם כך תצטרכו להכין תוכנית עסקית מקצועית. כזו שתציג את המעלות והייחודיות שטמונים במה שיש לסטארט אפ שלכם להציע בסופו של דבר. חשוב להבין כי תוכנית העסקית רלוונטית בעיקר לשלב בדיקת נאותות. בפועל, הכלי איתו אתם מציגים את המיזם הוא מצגת עסקית למשקיעים – pitch deck.

שלבים בתהליך הקמת סטארט אפ

בשלב רעיוני עליכם להתמקד בבעיה ולא בפתרון/מוצר. לחקור את הבעיה לעומק, לזהות פתרונות קיימים ורק אז לאפיין את הפתרון שלכם. ישנם תחומים חמים כמו IOT, AI, Blockchain ויזמים רבים מרבים לייצר טכנולוגיה בתחום ורק אחר כך לחפש את הבעיה שאפשר לפתור עם הטכנולוגיה שהם פיתחו. הגישה הזו בדרך כלל לא מניבה תוצאות ונכשלת בגלל חוסר התאמה בין המוצר לצרכיי השוק.

לאחר שתגדירו את המוצר או יותר נכון את ה MVP, תצטרכו להתמודד עם נושא הפיתוח. סטטיסטית אם המוצר שלכם מבוסס על טכנולוגיה מורכבת, הדרך היחידה לפתח את המוצר היא בתוך החברה ולא ע"י שימוש בקבלני משנה.

בשלב של חדירה לשוק הצוות הפנימי ידע להגיב למשוב של הלקוחות ולבצע את השינויים הנדרשים במוצר. תהליך  go-to-market ושלב הבטה יכול לקחת זמן רב ונדרש צוות פנימי , וזאת כדי להשיג תוצאות טובות ולהפוך את המוצר למוצלח.

בסופו של יום אם המוצר שלכם מבוסס מחקר ולא "הברקה רגעית" ויש לכם לצוות פנימי בעל מוטיבציה, יש לכם סיכוי לא רע להגיע לשוק ולתפוס בו נתח משמעותי. אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת TARGO. אנו נשמח ללוות אתכם בכל התהליך ההקמה  ולספק לכם שירותים מקיפים.

סגירת תפריט