" אם אתה רוצה ללכת מהר, לך לבד. אם אתה רוצה להגיע רחוק, לך ביחד"

נראה כי עבודה לצד מייסד שותף משפרת משמעותית את סיכויי הסטארט-אפ שלך להצליח. אבל זה גם מעלה כמה סיכונים. באופן ספציפי, אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסטארטאפים נכשלים היא סכסוכים עם מייסדים משותפים, וסכסוכים אלה יכולים להפוך לבעיה גדולה במיוחד כאשר השותף הוא חבר. מלבד הסיכון לאבד את הסטארט-אפ שלך, אתה עלול לאבד חברות. אז, חבר או לא, אם יש לכם שותף, דאגו לבנות בסיס איתן לפני שתקפצו פנימה.

הנה 6 דרכים לבנות צוות ולגייס שותף לסטארט-אפ שלך:

1. התחל עם מישהו איתו יש לך היסטוריה של עבודה משותפת

יזמים רבים המעוניינים ליצור סטארט-אפ מחפשים מייסדים שותפים פוטנציאליים באתרי היכרויות ואירועים שונים של מייסדים. אבל להקים חברה עם מישהו שאתה לא מכיר זה כמו להתחתן עם אדם שפגשת בבר אמש. מייסדים משותפים הם לא רק עמיתים; הם שותפים שחולקים החלטות, עתיד, סיכונים פוטנציאליים ותגמולים.

העובדה שעבדתם יחד בעבר מספקת בסיס איתן לדיון פתוח ולהתאמה לחוזקות או חולשות זה של זה.
90% מהצוותים המייסדים שהצליחו היו בעלי היסטוריה כלשהי של עבודה משותפת (60%) או למדו ביחד בבית הספר (46%). ל 10% הנותרים היה איש קשר משותף כלשהו (הוצג על ידי חבר משותף או משקיע לדוגמה).

2. חלק את התפקידים שלך ובנה מערך כישורים משלימים

בתור סטארט-אפ, אתה מוגבל בכספים, לפיכך מוטב לחלק את התפקידים ולתת זה לזה את הכוח לקבל החלטות סופיות בתחומי האחריות שלו. ההחלטה זו תחסוך לכם הרבה זמן. צוות של שני מייסדים העובדים בנפרד עם חזון משותף והכוונה משותפת יכול להתקדם גם "מהר יותר" וגם "רחוק יותר".

3. הבהירו את החזון שלכם

האמון בשותף שיקבל את החלטותיו קל בהרבה אם כבר הבהרת והסכמת לגבי החזון המשותף שלך.

קחו קצת זמן לחשוב על זה לבד. לאחר מכן, חלקו את דעותיכם המשוחדות ודנו בהן יחד. דונו בדברים כמו תרבות, מוצר, התנהלות עסקית ודינמיקה של מערכות יחסים. לאחר מכן מצאו בסיס משותף ורשמו אותו במסמך משותף המהווה חלק מהסכם המייסדים שלכם.

ראו גם: מדריך לתוכנית עסקית

4. קבעו כללים ועקרונות

קיום חזון משותף מקל על הרבה דברים, אך זה לא בהכרח מפחית את הסיכון לסכסוכים אישיים. בדיוק כמו במערכת יחסים אמיתית עם שני אישים שונים, לאורך זמן אחד מהשותפים, למשל, עשוי להרגיש שהוא לא מעורב או לא מכבדים אותו מספיק. אם אתה מכיר את השותף שלך הרבה זמן, סביר להניח ששניכם מודעים לחולשות שלכם.

דונו בגלוי בצרכים ובדאגות שלכם מבלי ללכת מסביב. חלקו את הדאגות שלכם לגבי חולשות של השני, כדי שתוכלו לנקוט באמצעי זהירות ולמנוע מהן להשפיע על הסטארט-אפ שלכם. לאחר מכן רשמו את כללי העבודה ועקרונות ההתנהגות, למקרים בהם תמצאו את עצמכם חוזרים על הטעויות הישנות שלכם.

5. תערבו מנטורים ויועצים

לרשום את החזון והערכים שלך על הנייר זה דבר אחד, אך בפועל במקרים רבים הדברים קורים אחרת לגמרי. בני אדם עושים טעויות, למרות הכוונות הטובות ולפעמים מגלים שהחולשות האנושיות מתגברות על מה שכתוב בחזון והערכים.

כדי להימנע מכך, החליטו להוסיף לסטארט-אפ שלכם צד שלישי: מדריכים ויועצים, שיישאו אותו באחריות ויעזרו בסכסוכים פוטנציאליים.

מנטור מנוסה וכנה מספק לא רק דין וחשבון למייסדים, אלא גם ייעוץ רב ערך וההוכחה החברתית הדרושה בעיני שותפים פוטנציאליים, משקיעים ולקוחות. מנתונים של כ- 100,000 סטארטאפים, עולה כי סטארטאפים עם מנטורים מועילים גדלו פי 3.5 מהר יותר וגייסו פי 7 יותר כסף!

6. חתמו על הסכם מייסדים

ההסכם המייסדים הוא הסעיף האחרון ברשימה. לא להיות כזה יכול להיות טעות איומה. אם הגרוע מכול קורה, פיסת נייר זו מספקת לכל מייסד את הנוחות של החלטה הוגנת. כמו הסכמי ממון, הם אולי הדבר הכי קשה לדון בו, אבל אם אתה מרגיש שהדברים לא מסתדרים טוב, אתה חוסך לעצמך תסכול רב.

הסכם מייסד טוב צריך לקבוע בעלות, הבטחה, אחריות, קבלת החלטות ומצבים סתומים, עזיבה והתנערות.

בעת חתימה אל תגביל את עצמך לתבניות שנמצאות באינטרנט. במקום זאת, השקיע במסמך זמן ואל תשאיר אף נושא פתוח.

סגירת תפריט