עסקים חדשים, במיוחד בענף מתפתח כמו פינטק, דורשים תכנון עסקי ומחשבה.

ההשפעה של הטכנולוגיה על התעשייה הפיננסית הייתה משמעותית. מוסדות פיננסיים מסורתיים, כמו בנקים למשל, נאלצו לפתח יכולות טכנולוגיות משלהם כדי להישאר במשחק, רבים חברו לסטארטאפים או רכשו חברות חדשות ומבטיחות.

להלן 7 דברים שעליך לשקול לפני השקת סטארט-אפ בתחום פינטק:

1. תקנות / רגולציה

התקנות הקיימות בתחום הפיננסי הופכות אותו לענף שקשה לפרוץ לתוכו. התקנות קמו במטרה להגן על המערכות הפיננסיות והמשתמשים הפרטיים. בנוסף, בכדי לעמוד בדרישות הקיימות לרוב יש צורך בשירותי רואי חשבון ועורכי דין.

עם זאת, פינטק הציג דרכים חדשות לצפייה וטיפול בכסף והפך לתחום אפור ברמת הרגולציה. זה משהו שהסב את תשומת ליבם של מחוקקים, במיוחד ביישומי צ'רטר של חברות פינטק. זה לא פשוט כמו שזה נראה מכיוון שחלק משירותי הפינטק כגון הלוואות לעמיתים פועלים באמצעות מודלים חדשים.

בנוסף, תקנות אלה עשויות להשתנות לפי שוק בהתאם למדינה או לאזור בה אתה מבקש לפעול. באירופה יש את ההטמעה ההולכת ובאה של הוראת שירותי התשלום המתוקנת (PSD2). למרות שההנחיה הזו למעשה פותחת את שוק הפינטק באירופה, דעו כי היכרות עם פינטק תדרוש מכם לדעת ולהבין היטב את התקנות הללו ולעמוד בכל מה שתדרשו.

ראו עוד: מדריך לבניית תוכנית עסקית

2. תחרות ממוסדות

הבנקים עדיין מחזיקים בנכסים, ולרבים מהם יש יכולת וכוח לשתף פעולה עם חברות פינטק או לקנות אותם. למעשה זה כבר קורה. כסטארט אפ, עליכם להחליט אם אתם מוכנים להצטרף לאחד הבנקים הגדולים או שאתם נחושים מספיק כדי ללכת לבד.

3. אמון לקוחות

אבטחת סייבר הגיעה לקדמת הבמה בכל מיזמי הטכנולוגיה כיום, עם מספר שיא של מתקפות סייבר. עם אופי המידע שמטפלות חברות הפינטק, הן הופכות ליעד אופטימלי לפושעי סייבר. התקפה וגניבת נתוני לקוחות היא דרך בטוחה לאבד את אמון הלקוחות במהירות.

אמון הלקוחות הוא המפתח בענף הפיננסי והוא הופך להיות מצרך נדיר בימינו. עדיין רוב האנשים יזהרו מהסיכון בהעברת מידע פיננסי או במסירת כספם לשירותי פינטק מתחילים. האתגר טמון בהצבת אמצעי הגנה ושכנוע שהמערכת שלך חזקה ובטוחה מספיק.

ראו עוד: תוכנית עסקית בתחום הפינטק Fintech

4. הצורך בצוות חזק

זה אולי נראה מובן מאליו, אבל פינטק הוא לא תחום שיש בו כלים חינמיים שאפשר להשתמש בהם בכדי להמציא אפליקציה או שירות. זה לא כמו תחומי מדיה חברתית שבהם חסמי הכניסה נמוכים יחסית. מומחיות פיננסית וטכנולוגיה עסקית נדרשת לפיתוח פינטק. לאחר מכן, ישנן דרישות תאימות שעשויות לדרוש מכם להביא עזרה משפטית.

בניית צוות חזק פירושה שעליך למשוך כישרונות בתחומי כשירות שונים, מכיוון שזה באמת מאמץ רב תחומי. פינטק עדיין במצב של שינוים , לפחות בעתיד הנראה לעין, ולכן היכולת לספק או לשנות כיוון במהירות היא חיונית.

5. שירות ייחודי ובעל ערך

תעשיית הפינטק מתחילה להיות צפופה, לאחר שחלוצים רבים עשו מספיק בכדי שמיזמים חדשים יבואו בעקבותיהם. ובכל זאת, שאלה מרכזית שיש לשאול היא אם המיזם שלך יוכל להציע משהו ייחודי.

כל המגזרים הקשורים לכסף הם רלוונטיים עבור תחום הפינטק. כעת אנו יכולים לראות סטארט-אפים של פינטק נכנסים למימון אישי, תקצוב, תשלומים, הלוואות, השקעות וביטוח. כולם מנסים למצוא פתרונות לבעיות של צרכנים ולהציע דרכים חדשות לעשות דברים. הסכנה לסטארט-אפים היא להיות "גם אני". העתקה יכולה להיות אסטרטגיה גרועה, במיוחד אם ישנם כבר שירותים דומים שמוקמים בנישה.

6. בחירות טכנולוגיות

ישנן מספר טכנולוגיות חדשות שעוסקות רק בפינטק. למידה ממוחשבת ובינה מלאכותית עוסקות כעת בתחום ההשקעות בדמות רובו-יועצים. שימוש בנתונים ואלגוריתם להשקעה אף מאתגרת את החוכמה הפיננסית עתיקת היומין. הבנקים גם מתנסים בשימוש בצ'ט-בוטים שיאפשרו ללקוחות לבדוק את פרטי החשבון במסנג'ר של פייסבוק.

טכנולוגיות אחרות בתחום הפינטק כוללות בלוקצ'יין וחשבונות מבוזרים. בלוקצ'יין, הטכנולוגיה המפעילה את המטבע הדיגיטלי ביטקוין, היא דרך מבוזרת להחליף ערך באינטרנט. זה ללא ספק האיום הגדול ביותר על הבנקאות.

ראו עוד: תוכנית עסקית בתחום הבלוקצ'יין

בתור סטארט-אפ, ייתכן שיהיה עליכם להמר על טכנולוגיות שיניעו את השירות. טכנולוגיות כמו מנועי למידה ממוחשבת וניתוח מוצעות כעת כשירות על ידי ספקי פלטפורמת ענן כמו Microsoft Azure ו- Google Cloud Platform, מה שמוריד את מחסום הפיתוח. עם זאת, טכנולוגיות אלה טרם הבשילו לחלוטין.

7. מימון

הקמת סטארט-אפ טכנולוגי אינה זולה. אם המיזם שלך אינו שותפות בין מומחים שיכולים לפתח את כל המוצר ופיתוח עסקי, אז תהיה מוכן להשקיע הרבה מאוד כסף לעובדים מומחים. מכיוון שמוסדות מסורתיים מנסים לגייס בעצמם כישרונות פינטק, חברות סטארט-אפ ודאי יתמודדו עם תחרות בגיוס עובדים.

ובכל זאת, רבים אופטימיים מכיוון שמימון הפינטק הוא בשיא. מצד שני קרנות הון סיכון נעשות סלקטיביות יותר ומחפשות חברות עם מיזמים שמשנים שוק.

ראו עוד: משקיעים

התמקדות בחדשנות

פינטק לא מתאים לכל אחד. זה דורש מומחיות ויצירתיות כדי להקים סטארט-אפ בענף תנודתי ותחרותי. אם אתה מאמין שתצליח לפתור בעיות פיננסיות עבור המשתמשים שלך באמצעים חדשניים, לך על זה.

סגירת תפריט