האתגר העומד בפני כל יזם הוא שאין לו את היכולת או את הכישורים לעשות כל מה שנדרש כדי לבנות את הסטארט-אפ שלו. כמובן, אפשר להיעזר  במיקור חוץ בחלק מהעבודה או להעסיק עובדים, אך גישה זו משמעותה יותר זמן, יותר סיכון וכסף, שאין בשלבים המוקדמים של המיזם. התשובה הנכונה היא למצוא מייסד שותף עם כישורים משלימים.

שני ראשים תמיד טובים יותר מן האחד בסטארט-אפ. שניהם צריכים לחלוק את התשוקה, לראות את ההזדמנות בטווח הארוך ואת הסיכון, במקום רק לקבל שכר עבור עבודה. האתגר הוא כיצד למצוא את אותו שותף.

לפניכם 9 צעדים נפוצים שעבדו עבור יזמים אחרים במציאת מייסד / שותף:

1. תעשה שיעורי בית

תעשו מחקר שוק ותבנו תוכנית עסקית. אם אתה מחפש שותף טכנולוגי CTO עליך להיות מוכן למלא תפקיד של מנכ"ל CEO. אף שותף פוטנציאלי לא יקרא את התוכנית העסקית שלך, אבל הוא כן יבחן את הידע ואת הקישורים שלך, כפי שאתה תבחן את שלו. אל תבנה על זה השותף שלך "יידלק" על הרעיון, אלא תנסה למקסם את הערך שלך לטובת הסטארט-אפ.

2. תתייחס לתהליך מציאת שותף לסטארט אפ בדיוק כמו לתהליך מציאת משקיעים

למעשה, רבים מאותם מקומות כמו כנסים, פורומים של יזמים וארגונים עסקיים מקומיים רלוונטיים בשני המקרים. הצטרף לקבוצות יזמים בלינקדאין, טוויטר ובפייסבוק. תכין את עצמך למציאת שותף לסטארט אפ כמו שהיית מכין את עצמך למשקיעים. תגיע לפגישה ראשונה עם מצגת עסקית מסודרת. תראה שאתה מכיר כל היבט בסטארט אפ שלך: שוק, מתחרים, חסמי כניסה, אבני דרך, מודל הכנסות וכו,

3. הצטרף לאתרי "שידוכים" מקוונים עבור שותפים עסקיים

מייסדים משותפים הם שותפים עסקיים עבור חברות סטארט-אפ, לכן אל תפחדו להצטרף ולחקור אתרים כמו StartupWeekend, StartupAgents ו- CoFoundersLab. כמו כן הירשם לאתרים כמו foundersnation

4. השתתף בפעילות יזמית באוניברסיטה מקומית

פרופסורים באוניברסיטאות וסטודנטים מכירים תמיד שורה של יזמים מובילים או אנשי צוות שרק מחכים למצוא את ההתאמה המושלמת לתחומי העניין שלהם, הכישורים והרעיונות היזמיים שלהם כדי לשנות את העולם.

5. חפש בן / בת זוג מרקע אחר

בכלכלה העולמית של ימינו, השותף האידיאלי שלך עשוי להיות תושב של מדינה אחרת, מגיאוגרפיה ותרבות עסקית אחרת. כל תשתית סטארט-אפ מכילה אנשים חכמים מכל התרבויות, שרבים מהם עשויים להיות מוכנים ומסוגלים להביא אנרגיה ויצירתיות לסטארט-אפ שלך.

6. עקוב אחר חברים ממקומות עבודה קודמים

אם התרשמת מהאנרגיה והיכולות של מישהו בתפקיד עבודה קודם, עכשיו זה הזמן להתחבר שוב כדי לבדוק את העניין והזמינות שלו.

7. עבור למקום אחר

מציאת מייסד שותף טכנולוגי בדימונה תהיה קשה יותר מתל אביב או אפילו באר שבע. יש סיבה שרוב הסטארט אפים נמצאים בתל אביב, חיפה או באר שבע. באזורים אלה יהיה לא רק יותר קל למצוא את השותף הפוטנציאלי שלך, אלא גם יש שם המערכת האקולוגית החזקה לה זקוק הסטארט אפ שלך כמו משקיעים, מתכנתים ולקוחות.

8. הגדירו במשותף אבני דרך עיקריות וערכים עבור הסטארט אפ

תהליך זה הוא המבחן האולטימטיבי של חזון משותף וסגנון עבודה אמתי. בניית סטארט-אפ היא עבודה קשה וחוסר ודאות. זה הזמן להבין אם אתם רואים את הדברים באותה צורה. אם אתם לא יכולים לעבוד כצוות עכשיו ולהסכים בקלות על דברים, כנראה שזה בכלל לא יקרה בעתיד.

9. משא ומתן וקביעת תפקידים מוקדם ככל האפשר

יש רק מקום אחד בצמרת שיחליט סופית בנושאים הקשים. במיוחד כשהדברים לא עובדים כפי שתוכנן, אל תהססו לשאול את השאלות הקשות אחד של השני.

להצלחת הסטארט-אפ שלך, למצוא את המייסד הנכון הוא אחד הדברים החשובים ביותר שיזם חדש צריך לעשות. יש כל כך הרבה אתגרים בסטארט-אפ, שאף מייסד לא צריך לנסות לעשות את זה לבד. כשאתה מוצא מישהו מתאים, כנראה שתהיו יחד גם בסטארט אפ הבא שלך, וזה שאחריו. צוותים טובים מתמידים לעבוד יחד.

סגירת תפריט