תוכנית עסקית לדוגמא

חברת טרגו היא שותף מושלם לסטארט אפ שרוצה, ללמוד על הסביבה העסקית שלו, להגדיר את הMVP ולתכנן נכון את הפעילות העסקית שלו. בעמוד מוצגות מספר דוגמאות לתוכנית עסקית בתחומים שונים, כך שניתן לראות כי כל מוצר דורש גישה שונה. תוכנית עסקית והפורמט שלה, משתנים בהתאם לתחום ושלב בו הסטארט אפ נמצא.

לדוגמא, בתוכנית עסקית למוצר בתחום הפינטק כנראה תהיה התייחסות לרגולציה ושיתופי פעולה אסטרטגיים ובתוכנית עסקית לאפליקציה הדגש הוא אסטרטגיית GTM

אם אתה מחפש תוכנית עסקית לדוגמא, עליך לדעת איזו תחום אתה צריך לחפש את התוכנית העסקית ולאיזו מטרה. אחרי חיפוש קצר בגוגל תמצא שפע של דוגמאות לתוכניות עסקיות, אבל לתעשיות שונות ולמיזמים בשלבים שונים יש תוכניות עסקיות שונות עם מטרות שונות.  אם הסטארט אפ בשלב הרעיון אז התוכנית תתמקד במחקר שוק  ומתחרים, כאשר לסטארט אפ שכבר נמצא בשוק התוכנית העסקית תתמקד באסטרטגיית התרחבות ובהזדמנויות לצמחיה. 

לתוכנית עסקית שכתובה היטב יכולה להיות השפעה מכרעת על הצלחת הסטארט אפ ועל היכולת של היזם לגייס השקעה . אם הורדתם דוגמא לתוכנית עסקית, התחלתם למלא את החלקים הראשונים ואתם מבינים שאתם ממלאים טפסים במקום באמת לתכנן את הסטארט אפ שלכם, אתם לא לבד.

רוב האנשים שמורידים תוכניות עסקיות של אחרים מהאינטרנט  נתקלים בבעיות  של חוסר מידע וחוסר יכולת באמת לתכנן את המיזם שלהם. ללא היכרות מקדימה עם השוק וללא ידע חיוני קשה לבנות  תוכנית עסקית בעלת ערך ממשי. זה השלב שבו כדאי לדבר אתנו על מנת להפוך את הסטארט אפ שלך להזדמנות להשקעה.

תוכנית עסקית לפי תחום