• זמן קריאה:זמן קריאה 2 דקות
  • מחבר:

בעת בניית תוכנית עסקית, מרכיב מכריע הוא תיאור העסק או המיזם. סעיף זה מספק סקירה מקיפה של החברה, מטרתה, המוצרים או השירותים שלה, שוק היעד והיתרון התחרותי שלה. היא משמשת בסיס לשאר התוכנית עסקית, מתווה את ההיבטים הבסיסיים של העסק ומתווה את הבמה לצמיחתו ולהצלחתו בעתיד. כתיבת התיאור של העסק הוא הרושם הראשוני בתוך כל הסעיפים בתוכנית עסקית לכן צריך לתת את מלוא תשומת הלב באזור תיאור זה.

אודות החברה

התחל במתן סקירה תמציתית של החברה, לרבות המבנה המשפטי שלה, מיקומה ותאריך הקמתה. ציין אבני דרך מרכזיות, כגון הישגים משמעותיים או פרסים, כדי לבסס אמינות. הסבירו את הייעוד, החזון וערכי הליבה המנחים את העסק, תוך שימת דגש על הצעת המכירה והצעת הערך הייחודית שלו.

ייעוד העסק או המיזם 

לשם מה העסק או המיזם הוקם מלכתחילה? מה הרעיון או הפתרון אותו רצית להציע כעסק?

פרופיל העסק

ציין את המבנה של העסק, האם חברה בע"מ / עוסק מורשה / עמותה  וכו'.

חברי הצוות הניהולי

ציין את חברי הדירקטוריון, את המייסדים והמקימים – פרט בקצרה אודות כל אחד מהפנל אודות פועלו בעבר ובתחום הנוכחי.

חזון העסק או המיזם

הציג את החזון של העסק או המיזם לך בקצרה מה השאיפה שיקרה בעוד X שנים.

מוצרים או שירותים

תאר את המוצרים או השירותים הספציפיים שמציע העסק. ספק פרטים על התכונות שלהם, היתרונות והאופן שבו הם עונים על צרכי הלקוחות. הדגש את כל היתרונות התחרותיים, כגון טכנולוגיה קניינית, פטנטים או מומחיות ייחודית המייחדת את המוצרים או השירותים מהמתחרים.

ניתוח שוק יעד

הצג ניתוח מפורט של שוק היעד, כולל מאפיינים דמוגרפיים, פסיכוגרפיים וגיאוגרפיים של הלקוח האידיאלי. זהה את נקודות הכאב או הצרכים הספציפיים שהמוצרים או השירותים נותנים להם מענה, תוך שימת דגש על גודל השוק הפוטנציאלי ומגמות הצמיחה. הפגינו הבנה ברורה של העדפות שוק היעד והתנהגות הרכישה.

ניתוח תחרותי

ערכו ניתוח יסודי של הנוף התחרותי כדי להבין את החוזקות, החולשות והאסטרטגיות של המתחרים הקיימים. זיהוי מתחרים ישירים ועקיפים, נתח השוק שלהם ומבדלים מרכזיים. הדגש כיצד העסק יבדל את עצמו ויצור יתרון תחרותי, בין אם באמצעות מחיר, איכות, חדשנות או חווית לקוח. קראו עוד על מודל ניתוח SWOT.

אסטרטגיית שיווק ומכירות

הגדר את אסטרטגיות השיווק והמכירות שיופעלו כדי להגיע לשוק היעד ביעילות. דון בערוצי השיווק, כגון פרסום דיגיטלי, מדיה חברתית או פרסום מסורתי, שישמשו לבניית מודעות למותג ויצירת לידים. תאר את תהליך המכירה ואת ערוצי ההפצה, כולל מכירה ישירה, שותפויות או פלטפורמות מסחר אלקטרוני.

תוכנית תפעולית

פרט את ההיבטים התפעוליים של העסק, לרבות מתקנים, ציוד, טכנולוגיה ותהליכי ייצור. הדגש כל שותפויות אסטרטגיות או ספקים מרכזיים התורמים לפעילות העסק. דון בצוות ההנהלה ובכישוריו, תוך שימת דגש על המומחיות והניסיון שלהם בהנעת המיזם קדימה.

תחזיות פיננסיות

כלול תחזיות פיננסיות המציגות את ההכנסות הצפויות, ההוצאות והרווחיות של העסק על פני מסגרת זמן מסוימת. סעיף זה צריך לכלול תחזיות מכירות, דוחות תזרים מזומנים וניתוח איזון. הפגינו הבנה ברורה של הדרישות הפיננסיות וההחזר הפוטנציאלי על ההשקעה עבור בעלי העניין.

לסיכום

לסיכום, תיאור העסק או המיזם בתוכנית עסקית משמש תמונת מצב מקיפה של החברה, ההיצע שלה, שוק היעד, היתרון התחרותי והתכניות התפעוליות. הוא מספק בסיס איתן לשאר התוכנית עסקית, מכין את הבמה לצמיחה עתידית, ומדגים את כדאיות ופוטנציאל המיזם למשקיעים פוטנציאליים, מלווים או שותפים. תיאור מעוצב ומשכנע יכול לעורר אמון בלקוחות הפוטנציאליים של העסק ולסלול את הדרך להצלחתו. מוזמנים להתרשם מכמה תוכניות עסקיות לדוגמא שחברתנו בנתה ללקוחות שונים ומגוונים בתעשייה.

לפתח את הרעיון שלך לשלב הבא

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות