משקיעים – אנג'לים

גיוס קבוצת משקיעים

מהי קבוצת משקיעים?

חלק חשוב באופרציה של סטארט אפ זה תקציבים. בעזרת תקציבים גדולים הסטרטאפ אפ יכול לייעל את תהליך הייצור ולזרז את היציאה לשוק ויחד עם בניית אסטרטגיה שיווקית אגרסיבית ומקיפה, משפר הליכים משמעותית.

לכן, גיוס משקיעים לסטארט אפ זה בהחלט אחד ההיבטים החשובים בהצלחת החברה. יחד עם זאת, גם כשמדובר במשקיעים חשוב להבין מיהם, מהי התרומה שלהם, והאם הם מעוניינים בלהיות משקיעים שקטים או פעילים.

ובכן, בימינו, קיימות קבוצות משקיעים בתחומים שונים ובפרט לחברות הזנק, וכדאי מאוד להכיר אותן ואת היתרונות שבהשקעה שלהן עבור הסטארט אפ שלכם.

אך קודם, מהי קבוצת משקיעים?

קבוצת משקיעים היא קבוצה של אנשים בעלי אינטרסים משותפים שמעוניינים להשקיע ביחד בעסקים ובתחומים שונים.

למרות שכל אחד יכול לאגד קבוצת משקיעים, במרבית המקרים קבוצות משקיעים מורכבות מיזמים ואנשי עסקים בעלי הון שהקימו חברה עבור פעילות ההשקעות שלהם, מה שמאפשר להם לעקוב אחר הרווחים של ההשקעות המשותפות שלהם, לבצע השקעות נוספות בסיכון נמוך, ולהחזיק במניות בסטארט אפים שונים.

מהן היתרונות בהשקעה של קבוצות משקיעים עבור הסטארט אפ?

עבור הסטארט אפ ויזמיו יש לקבוצת השקעה יתרון גדול ובמיוחד אם הקבוצה המשקיעה מורכבת מאנשי עסקים מצליחים. משקיעים, ובמיוחד משקיעים שלוקחים חלק פעיל בהצלחת הסטארט אפ (מעבר להון שהם משקיעים).

לא פעם מגיעים עם כלים וניסיון עשיר בעסקים מצליחים, הכישורים המקצועיים והערך המוסף שיש להם לתרום לעסק עלול להיות לא פחות משתלם מההשקעה הכספית.

בנוסף לכך, אנשי עסקים מגיעים עם קשרים חשובים שיכולים לקדם את החברה, ולעומת משקיע יחיד, במקרה של קבוצת משקיעים, הסטארט אפ נהנה מכמות גדולה יותר של קשרים.

יתרה על כך, קבוצות משקיעים המורכבות מיזמים בתחומים שונים, יכולים להציע לסטארט אפ ידע בנישות שונות, כגון בניית אתרים, קידום ושיווק, ניהול, טכנולוגיה ועוד.

כמו כן, מקבוצת משקיעים ניתן לגייס סכומי כסף גבוהים בזמן קצר יותר מאשר שניתן לגייס ממשקיע בודד, שזה בהחלט חשוב, חוסך זמן על מרדף אחר משקיעים, ומזרז את התקדמות הסטארט אפ.

מהן היתרונות בהשקעה של קבוצות משקיעים עבור הקבוצה עצמה?

ובכן, היתרון הראשון והמובהק בהשקעה משותפת זה שהסיכון והנטל מתחלק שווה בשווה בין כל חברי הקבוצה. מעבר לכך, כיוון לעיתים בקבוצות משקיעים יושבים אנשי מקצוע מובילים בתחומים שונים.

כאשר מגיעה הזדמנות להשקיע בסטארט אפ, הגיוון של אנשי המקצוע מאפשר להם לזהות סטארט אפים עם פוטנציאליים רווחיים גבוהים, ולהשתמש ברקע השונה שלהם לזיהוי הפוטנציאל בתחומים שונים.

מעבר לכך, כיוון שקבוצות משקיעים משקיעות בסטארט אפים רבים השקעות משותפות וברמת סיכון נמוכה (יחסית למשקיע יחיד שמשקיע מהונו סכום גדול וחשוף להפסדים גדולים), הם זוכים לרווחים רבים ולהפסדים מינימליים.

כמו כן, צריך לזכור שעם הביטחון והסיכון הנמוך יותר שהשקעה משותפת מאפשרת להם, החיסרון שבדבר זה שהם אינם יכולים להחליט החלטות עצמאיות ושכל החלטה נעשית בשיתוף ובשקיפות מלאה מול קבוצת המשקיעים.

איך מאתרים קבוצות משקיעים?

ראשית, כיום קיימות קבוצות משקיעים שונות כאשר חלקן מתמקדות בהשקעות בחברות הזנק וחלקן בנדל"ן וכו'.

כדי לאתר את הקבוצות האלה ולבחון את ההצלחות שלהם, ניתן לחקור באינטרנט, להתייעץ עם יזמים, לעקוב אחר המלצות מפה לאוזן, וכמובן לחקור מי הן קבוצות המשקיעים שהשקיעו בסטארט אפים המובילים בארץ.

מעבר לכך, ניתן לפנות לקרני השקעות שמתמחות בגיוס השקעות לחברות הזנק, והן עצמן יאתרו עבורכם קבוצת משקיעים מתאימה.

כמובן שלשם כך, צריך להיות להם אינטרס כלכלי ורצון לסייע לכם, ועבור כך צריך להציג בפניהם תוכנית עסקית ומודל עסקי בדיוק כפי שמציגים בפני משקיע פוטנציאלי.

כאשר חברה מבקשת לגייס משקיעים עליה לשכנע את המשקיעים הפוטנציאליים בכדאיות ההשקעה ובתועלתה, באמצעות מצגת , תוכנית עסקית ועוד, כי למוצר יש עתיד ושהוא יתפוס מקום טוב בשוק תוך זמן קצר לאחר החדרתו.

כדי לגייס השקעה למוצר על היזמים להציג תוכנית, אשר על-פי יוכלו לאמוד המשקיעים את ההיתכנות הכלכלית ואת סיכויי המוצר להחזיר בתוך זמן משוער את ההשקעה בו.

התקשורת עם המשקיעים היא כמו ריקוד מסובך עם מסה של כללים לא כתובים אותם היזם מכיר רק לאחר ששבר את אחד מהם. התוצאה – החמצת הזדמנויות, ולפעמים אף נזק תדמיתי.

מחפשים משקיעים? צריכים תוכנית עסקית למשקיעים? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם

לפתח את הרעיון שלך לשלב הבא

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות