תוכנית עסקית

תוכנית עסקית למוצר מבוסס בלוקצ'יין – Blockchain

בלוקצ'יין הינה תפיסה טכנולוגית בעולם המחשוב המאפשרת פעילות עסקית מאובטחת באינטרנט ואימות של פעולות עסקיות בין צדדים שונים ללא צורך בישות ניהול מרכזית. את הגורם המנהל מחליפים "בלוקים" מוצפנים של מידע הנוצרים באמצעות שיתוף מבוסס רשת P2P.

תחום הבלוקצ'יין מצריך הבנה טכנולוגית עמוקה והבנה עסקית של כיצד הטכנולוגיה מיושמת בעולם העסקי. משקיעים אשר שמים כספם במיזמי בלוקצ'יין לרוב מכירים את התחום ברמה הבסיסית לכל הפחות, ולכן במקרה זה יש צורך לפרט לעומק את נושא הטכנולוגיה בתוכנית העסקית.

בתוכנית עסקית למוצר בתחום הבלוקצ'יין חשוב לתת דגש על הסוגיות הבאות:

המוצר

חשוב להציג את הבעיה שהמוצר שלכם פותר ואיך הוא מספק ערך אמתי למשתמש. רצוי להימנע משימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין כאשר היא אינה מהווה בסיס לפתרון אלא נועדה להרשים משקיעים.
רצוי להסביר איך שימוש בטכנולוגית בלוקצ'יין מאפשר לייצר פתרון שעד כה לא יהיה לייצר.

הטכנולוגיה

בשנים האחרונות, מאז הביטקוין עלה לכותרות, צפו מאות מיזמים בתחום המציעים פתרונות שונים בתחום. חשוב להסביר לקורא מהי הטכנולוגיה בבסיס המוצר, כיצד היא שונה מהקיים בשוק וכיצד ניתן ליישמה בשוק.

במידה והייחודיות במוצר איננה הטכנולוגיה אלא צורת היישום שלה, קרי יישום טכנולוגית בלוקצ'יין בענף שטרם נעשה בו שימוש, חשוב לשים דגש על הערך המוסף לענף, ויותר חשוב, מדוע טרם נעשה בו שימוש.

השוק

מחקר שוק הינו פרק חשוב בכל תוכנית עסקית, אך במקרה של בלוקצ'יין, חשיבותו כפולה מכמה סיבות:

  • מדובר בטכנולוגיה חדשה, ועל כן יש צורך להראות נתונים על הגידול בשוק ומגמתיות
  • מה צופה העתיד לתחום – בניגוד למוצרים אחרים, כלל לא בטוח שהעתיד יהיה מבוסס בלוקצ'יין. ישנם סימנים המצביעים על כך אך לאור התנודתיות הגבוהה בתחום, קיים חשש אצל משיקיעים רבים ועל כן יש להפריחם.

יש להציג מחקרים המצביעים על הגידול בשימוש לאורך זמן, לרבות צפי הצמיחה בעתיד. במידה ורווחיות המיזם קשורה ישירות לשערי מטבעות וירטואלים כגון ביטקוין, חשוב להציג כיצד תזוזת שער המטבע משפיעה על רווחיות החברה.

המודל העסקי

מהו השימוש העיקרי של המוצר? היכן ניתן ליישם את הטכנולוגיה? למי מוכרים את המוצר ובכמה? טכנולוגיית בלוקצ'יין מיושמת בעשרות ענפים. חשוב להראות התמקדות בנישה בה יש למוצר יתרון תחרותי וערך ברור ללקוח.

כיצד טרגו יכולה לסייע?

מניסיוננו, על היזם להבין את מהות הטכנולוגיה והשימוש שלה בעולם העסקי. אנו נסייע לכם ללטש את המודל העסקי ולהבין את השוק והצורך העסקי לעומק באמצעות הכנת תוכנית עסקית הנותנת כיסוי מלא לצרכי המיזם.

תוכנית עסקית לדוגמא למוצר מבוסס בלוקצ'יין – Blockchain

לפתח את הרעיון שלך לשלב הבא

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות