תוכנית עסקית

תוכנית עסקית בתחום הניידות מוביליטי

עתיד הניידות עובר לנסיעה ידידותית לסביבה, מחוברת, אוטונומית ומותאמת אישית. כדי להתעדכן בטרנדים של תעשיית הניידות / המוביליטי, יצרנים בודקים דרכים ליצור רכבים אוטומטיים חכמים.

בניית כלי רכב לעתיד, מדגמים אוטונומיים, מחוברים, חשמליים או היברידיים, דורשת טכנולוגיה ותהליכים חדישים. כלים כמו ביג דאטה ומושגים כמו ניידות משותפת הפכו לחלק חשוב בבניית עיר חכמה ותורמים ליעדי שחרור הפחמן דו חמצני והתמודדות עם משבר האקלים ברחבי העולם.

המגמות והסטארט-אפים של תעשיית הניידות / מוביליטי רק מגרדים את פני השטח והם ישנו את המגזר לחלוטין מכפי שאנו מכירים אותו היום. זיהוי הזדמנויות חדשות וטכנולוגיות מתפתחות ליישום בעסק שלך בשלב מוקדם יכולות להוות יתרון תחרותי בשוק הניידות. אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני סטארט-אפ הוא להשיג השקעה ולכן בניית תוכנית עסקית יסודית תסייע לכם בקידום המוצר / השירות שלכם בסקטור הזה.

לפניכם סקירה כללית של 10 המגמות והחידושים המובילים בתעשיית הניידות (מוביליטי) המשפיעים ביותר ברחבי העולם:

ניידות אוטומטית

טכנולוגיית נהיגה אוטונומית תמיד הייתה אחד התחומים המבטיחים ביותר בתעשיית הניידות והיא ממשיכה לצמוח. מגמת ניידות מובילה זו שואפת למזער רשלנות אנושית וטעויות כדי ליצור כבישים בטוחים יותר. אלגוריתמי בינה מלאכותית מקיפים משתלטים כעת על משימת הנהיגה עם מערכות סיוע מתקדמות לנהג כדי לדחוף את התעשייה לעבר רכבים אוטונומיים ברמה 5. 

אינטרנט של הדברים IOT

כלי רכב מחליפים נתונים זה עם זה, באמצעות סלולר, WiFi ותקשורת לוויינית. בעבר, ה-IoT שימש בעיקר לבידור ונוחות, אך לאחרונה ההתמקדות עוברת לפונקציות תחזוקה ובטיחות. ישנן דרכים שונות לאפשר קישוריות בניידות. קישוריות IoT מאפשרת מעקב קל אחר נתוני רכב עבור מקרי שימוש שונים כגון ביטוח, בטיחות נהג, תחזוקה חזויה וניהול צי. שיתוף נתוני כלי רכב עוזר לא רק ללקוח הבודד, אלא משפץ את כל מערכת הניידות.

ניידות חשמלית

כדי להאיץ את הצמיחה של ניידות אלקטרונית ולקדם ניידות בת קיימא, יש לדרבן התקדמות בפתרונות חשמליים, טעינת EV ותשתית, כמו גם ניתוח נתונים ואבטחה. למרות היתרונות הרבים של כלי רכב חשמליים לסביבה, עדיין נותרו מכשולים רבים לאימוץ. חברות סטארט-אפ ברחבי העולם מפתחות פתרונות שיאפשרו אימוץ נרחב של רכבי EV על ידי אספקת סוללות ותשתית טעינה יעילה. במקביל, חברות מתפתחות מייצרות רכבים חשמליים בכל הגדלים כדי לייעל את המגזר הלוגיסטי ולהפחית פליטות מזיקות.

ניידות כמוצר שירות 

שילוב דרכי תחבורה שונים בשירות של ניידות – Mobility-as-a-Service (MaaS) מציע שירותים בעלי ערך מוסף באמצעות שימוש באפליקציה אחת לאימוץ ולתחזק גישה ממוקדת משתמש. לקוחות משתמשים בערוץ תשלום יחיד במקום ריבוי פעולות כרטוס ותשלום, מה שמאפשר נוחות ותכנון יעיל. MaaS גם מציגה מודלים עסקיים חדשים להפעלת אפשרויות תחבורה שונות, הפחתת עומס והסרת מגבלות קיבולת. בין היתרונות המרובים ש-MaaS מציעה, תכנון מסלול קל ותשלומים פשוטים הם המפתחות שהופכים זאת למגמת ניידות מתפתחת.

מיקרו ניידות

Micromobility צובר בהדרגה פופולריות ברחבי העולם בשל הנוחות והיתרונות הסביבתיים שלה. זהו כלי רב עוצמה להתמודדות עם פליטת גזי חממה מכלי רכב (GHG) ולהגביר את הגישה לתחבורה זולה. פתרונות מיקרו מוביליות הם גם חסכוניים בדלק ואינם משתמשים באנרגיה מבוססת דלק מאובנים. אופניים, שפופולריים בדרך כלל לנסיעה עירונית, עוזרים גם הם לפתור את אתגרי הנסיעה ושירותי המשלוחים. אבל אופניים חשמליים, בהיותם קלים ומהירים יותר מאופניים, מושכים יותר תושבי ערים לעבור לצורה נוחה יותר של נסיעה יומית.

בינה מלאכותית

בינה מלאכותית צוברת פונקציונליות וישימות עם חידוד האלגוריתמים של למידת מכונה (ML). AI יוצר יישומים חדשים בתעשיית הניידות עם אוטומציה רובוטית וניתוח נתונים מתקדם. בינה מלאכותית היא הבסיס לנהיגה אוטונומית ברמה 4 ורמה 5, זיהוי תמונות, תחזוקה חזויה וחוויות בתוך הרכב. פתרונות אלו מנחים מכוניות בנהיגה עצמית, מנהלים ציי רכב, מסייעים לנהגים לשפר את הבטיחות ולשפר שירותים כגון בדיקת רכב או ביטוח. בינה מלאכותית נמצאת גם בייצור רכב, שם היא מאיצה את קצב הייצור ועוזרת להפחית עלויות. כמו בתעשיות רבות אחרות, גם בענף הניידות והמוביליטי בינה מלאכותית היא חלק מהמגמות המובילות.

תשתית חכמה

תשתית חכמה זוכה להכרה נרחבת כבסיס לבניית ערים חכמות. זה משתרע לא רק על כבישים חכמים, חניה אוטומטית ו-IoT אלא גם לכל האותות והסימנים השונים לאורך שולי הדרך המספקים מידע לנהגים. מערכות נהיגה מבוססות בינה מלאכותית משתמשות במגוון רחב של חיישנים מתקדמים כדי להבין את הסביבה שלהם ולקבל החלטות מונעות נתונים.

לדוגמה, חיישנים מביאים בחשבון תמרורים ומידע חזותי אחר כדי לקבל החלטה אופטימלית בנהיגה. סטארטאפים מפתחים פתרונות רבים לתשתיות חכמות וכבישים חכמים כדי לאפשר לכלי רכב לתקשר עם סביבתם ולהפחית את העומס על הנהגים.

Big Data & Analytics

מגזר הניידות מייצר ללא הרף כמות משמעותית של נתונים. איסוף, הבנה והפקת תובנות מנתונים לא מובנים שכאלה הם קריטיים להצלחה בתעשיית הניידות המהירה. ניתוח ביג דאטה ובינה מלאכותית מאפשרים לסטארט-אפים לפתח פתרונות עיבוד וניתוח נתונים כדי לנהל ולהבין כמויות גדולות של נתונים. זה עוזר לסטארט-אפים בתחום הניידות עם ניהול צי, תחזוקה חזויה, כמו גם ניטור ומעקב אחר נתוני רכב. לדוגמה, ביג דאטה מספק את הנתונים והתמיכה הנדרשים בזמן אמת לחברות המספקות פלטפורמה לבטיחות וניהול בדרכים.

מציאות מוגברת ומציאות מדומה (AR/VR)

אתגר גדול לתעשיית הניידות הוא צמצום תאונות הדרכים עקב רשלנות אנושית. סטארט-אפים מפתחים פתרונות AR כדי להגביל את מספר הסחות הדעת לנהג. לדוגמה, תצוגות HUD מגבילות את תשומת הלב של הנהגים מלוחות המחוונים שלהם לשמשות הקדמיות שלהם על ידי מתן המידע הנדרש על השמשות. יישומים מבוססי AR מאפשרים גם לחברות רכב לספק סימולציות כאשר הלקוחות או המכוניות אינן נוכחות באולם תצוגה. יישומים אלה משפרים את חווית הלקוח בכך שהם מאפשרים לבעלי מכוניות לבדוק מרחוק את המכוניות שלהם. סטארט-אפים עובדים גם על פתרונות AR/VR כדי להקל על הסיבוכים בהם נתקל טכנאי במהלך תחזוקה.

הדפסת תלת מימד

סטארט-אפים וחברות מתפתחות מספקות שירותי הדפסת תלת מימד ליצירת חלקי רכב שונים. ייצור תוסף עם חומרים שונים מאפשר גם עיצוב רכיבים וחלקי חילוף מגוונים. אלה כוללים חומרים בעלי מגוון תכונות כמו גמישות, מוליכות ועמידות בחום. חברות רכב משתמשות באב-טיפוס של חלקים או בעיצובים בקנה מידה מלא למטרות מרובות, כולל לבדיקת צורות וצורות. הדפסת תלת מימד של אב טיפוס כאלה כרוכה בעלויות נמוכות במידה ניכרת מאשר ייצור העיצוב בפועל. זה פותח הזדמנויות חדשות לסטארט-אפים לבחון שילובי חומרים חדשים עם מספר איטרציות בעלות נמוכה, ובכך לאפשר יצירת אב טיפוס מהיר.

איך טרגו יכולים לסייע לסטארט אפ שלך?

הצוות המנצח של טרגו יכול להביא להצלחת המיזם שלכם בתחום המוביליטי והניידות הודות לניסיון הרב שלנו בבניית תוכנית עסקית וסיוע בגיוס משקיעים פוטנציאליים. בכל אחד מסוגי הסטארט אפים שמנינו מעלה תצטרכו תוכנית עסקית יסודית שתעסוק בנושאים חשובים כגון:

נשמח ללוות אתכם להצלחה!

לפתח את הרעיון שלך לשלב הבא

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות