אתה מתקשה לגייס השקעה? יכולות להיות שיש סיבות טובות לכך! במילים אחרות מהם הסימנים המעידים על כך שהסטארט אפ שלך לא ימומן ע"י משקיעים?

1. אתה מתקשה למצוא / לתאם פגישה עם משקיעים

אתה לא מצליח לייצר פגישות עם משקיעים או שכאשר אתה כן מצליח לייצר פגישה, המשקיעים בד"כ שואלים מעט שאלות והסיבות לחוסר הצלחה יכולות לנבוע מ:

  • מוצר לא מעניין
  • חוסר היכרות אישית עם המשקיע
  • צוות ברמה נמוכה
  • אתה לא מעביר את הpitch בצורה משכנעת
  • חומרים שאתה מציג למשקיעים כמו תוכנית עסקית + מצגת משקיעים ברמה נמוכה.

2. שוק היעד שלך קטן מידי וצומח בקצב איטי

יתכן ולא תצליח לזהות את הנושא הזה, אלא אם עשית מחקר שוק במסגרת תהליך של בניית תוכנית עסקית שלך. עליך להיות קשוב מאוד לשאלותיהם של המשקיעים בנושא זה.

אם לא ביצעת מחקר שוק עצור את תהליך גיוס ההשקעה לעת עתה.

3. אינך צובר Traction

עליך להראות למשקיע כי הלקוחות שלך מביעים עניין במוצר או השירות שלך. במידה ויש לך המלצות או אפילו מקרי בוחן של לקוחות מרוצים הדבר יוסיף לאמינות שלך עבור המשקיע. משקיעים פרטיים ירצו אף לשוחח עם הלקוחות שלכם או עם לקוחות מפתח פוטנציאלים כחלק מתהליך בדיקת הנאותות.

4. אתה לא מבצע Follow up

אם אתה לא מצליח להגיע לפגישה נוספת עם המשקיע, זה מצביע בד"כ שאתה ממקד את הפניות שלך למשקיעים הלא נכונים או למשקיעים שלא היה להם עניין. נסה לברר מה הסיבה שהמשקיע לא מעוניין להמשיך בתהליך. היעדר פגישות המשך עשויות להצביע גם על בעיות במצגת שלך או בחומרים אחרים כמו התוכנית העסקית.

5. הכסף מהסבב הקודם הולך להיגמר

זוהי אינדיקציה לכך שניהלת באופן גרוע את הכספים שלך, משקיעים אינם מעוניינים להשקיע את כספם בחברות שמנוהלות בצורה לא נכונה, ואינם מעוניינים להשקיע באנשים מיואשים.

6. לא עמדת באבני דרך שהגדרת בסבב הקודם

משקיעים מעוניינים לראות אתכם מתקדמים אל עבר המטרות שלכם ולוודא שאכן עמדתם בהתחייבויות שלכם. אם מעולם לא הגדרת אבני דרך לחברה שלך, אתה בבעיה. אם הגדרת אבני דרך ולא הצלחת לעמוד בהן זהו כרטיס צהוב או אולי אפילו אדום לסטארט אפ שלך.

7. אינך יכול לגייס כישרונות לצוות

במידה ואתה לא מצליח לגייס כישרונות לצוות שלך, יתכן שעבור המשקיע זו אינדיקציה שהחברה שלך אינה אטרקטיבית.

8. רמת שחיקה גבוהה

אם אתה מאבד אנשי מפתח בחברה, או ששכרתם צוות חסר ניסיון, הדבר יוביל לנפילתה של החברה. זוהי אינדיקציה לכך שלא תקבל מימון לסטארט אפ שלך.

 

צוות טרגו יעניק לך משוב ישיר ולא מסונן לפני פנייה למשקיעים. מהלך זה יחסוך הרבה זמן שילך לאיבוד וימקסם את הסיכויים שלך לגייס כסף.

תפריט נגישות

בוא נפתור את האתגר שלך ביחד

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות