• זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות
  • מחבר:

הרבה שואלים או כלל לא מודעים לנושא הקרנות ושואלים מה זה קרן הון סיכון באנגלית ראשי תיבות VC? לכן אנו נעשה לכם קצת סדר ונסביר לך בקצרה מה זה קרן הון סיכון VC. קרן הון סיכון ובאנגלית Venture Capital (VC בקיצור), היא קרן השקעות פרטית שמשקיעה בחברות סטארט-אפ צעירות אך כאלה שכבר חצו את הקו ההתחלה, חברות וותיקות או מיזמים בעלי סיכון גבוה, בתקווה להשיג תשואה גבוהה בעתיד.

קרנות הון סיכון מסייעות לחברות בתחילת הדרך לגייס הון, לפתח את המוצר / השירות, להשיג יעדים ולהתקדם לשלבים הבאים בדרכם העסקית. קרנות הון מחלקות את ההליך הגיוס לכמה שלבים בהתאם לשלב של החברה ובתמורה להשקעה, קרנות הון סיכון מקבלות אחוז מסוים מהמניות של החברה, מיזם או סטארט-אפ. עם חברת טרגו יזמות אתם יכולים להיות בטוחים שהחברה שלכם תהייה בידיים בטוחות. אנו נלווה אתכם בכל שלב ושלב לאורך הפעילות שלכם, החל מבניית תוכנית עסקית ועד לגיוס משקיעים.

תפקידה של קרן הון סיכון VC

קרן הון סיכון היא קרן השקעות פרטית שמשקיעה בחברות סטארט-אפ או מיזמים בעלי סיכון גבוה ופוטנציאל גבוהה להצלחה, בתקווה להשיג תשואה גבוהה בעתיד. הקרן מסייעת לחברות, מיזמים וחברות סטארט-אפ בתחילת הדרכם ומסייעת בלגייס הון, לפתח את המוצר או את השירות, להשיג יעדים ולהתקדם לשלבים הבאים בפיתוח ובניית החברה. קרנות הון סיכון מגייסות הון מגופים כמו בנקים, פירמות השקעה, משקיעים פרטיים גדולים ומנהלים את הכספים על ידי פניה לחברות ומיזמים חדשים עם פוטנציאל גבוהה.

יתרונות בקרן הון סיכון VC

ישנם יתרונות רבים לקרן הון סיכון, שהיא קרן השקעות פרטית שמשקיעה בחברות סטארט-אפ או מיזמים בעלי סיכון גבוה, והם:

  • מימון ללא ריבית אשר הקרן משקיעה בחברה בתמורה לאחוז מהמניות שלה. הקרן אינה מחייבת את החברה להחזיר את ההלוואה אשר לקחה לטובת המיזם או לשלם ריבית. במידה וקרה כשל והחברה לא הצליחה בפרויקט שלה, החברה אינה נשארת עם חובות.
  • החברה אשר נעזרת בקרן הון סיכון מרוויחה גם קשרים חדשים אשר באים יחד עם הקרן ומקבלת גישה ללקוחות, שותפים, משאבי אנוש, בתי משפט, משרדי רו"ח, משרדי עו"ד ועוד גופים שותפים לדרך.
  • חברה אשר משתפת פעולה עם קרן הון סיכון יכולה להפסיק לעסוק בתחום המימון ולהתמקד באופן טוטלי בפיתוח של עסק, בפיתוח של המוצר ובנייה של חברה.

מתי החלו לפעול קרנות הון סיכון?

קרנות הון סיכון החלו את פעילותן כבר משנות ה-50 של המאה הקודמת בארה"ב, כאשר החל משנות ה-80 הן הצליחו לגייס סכומים משמעותיים מאוד. בישראל חברת קרן הון סיכון הראשונה הוקמה בשנת-1985 כאשר בשנות ה-80 הוקמו חברות נוספות והענף הלך וגדל לאורך השנים.

איך בנויה חברת קרן הון סיכון VC?

קרן הון סיכון מנוהלת על ידי מועצת המנהלים או בידי נאמן הפועלים בגיוס כספים מגורמים שונים כמו הבנקים, משקיעים גדולים אשר מחפשים השקעות משתלמות, מקורות בשוק ההון וגופים נוספים. הקרנות בוחנות לעומק את כל האפשרויות להשקעה ובודקות לעומק את החברות עם הסיכוי הכי גבוה להצליח ומשקיעים בהם את המשאבים.

כיצד מתבצע תהליך ההשקעה של קרן הון סיכון?

חברת קרן הון סיכון אינה תשקיע את משאביה בחברות שהן רק בתחילת דרכן אלא היא תשקיע בחברה שכבר עברה קברת דרך מסוימת והמוצר והמודל עסקי שלה כבר מגובש. לאור הסיכון הגדול אשר קיים בהשקעה בחברות סטארט-אפ, ברוב המקרים, מקבלות קרנות הון הסיכון אחוזים משמעותיים ממניות החברה בשלב מתקדם יותר.

לפתח את הרעיון שלך לשלב הבא

קבע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות